🖌️ CityTint Szobafestő Budapest

Tisztasági festés Budapesten

Gyors, tiszta, megbízható – fehér diszperzit, 2 rétegben, alapozással. Mikor elegendő a tisztasági festés és mikor kell több? Tételes árak, online árajánlat.

1 400
Ft/m² munkadíjtól
23
kerület, egész Budapest
1 év
garancia, írásban
100%
elégedettség
📋 Röviden – Tisztasági festés Budapest
  • Fehér diszperzit festés munkadíja (2 réteg): 1 400 Ft/m²
  • Mélyalapozás (festés előtt): 450 Ft/m² – kötelező lépés
  • Takarás (padló + bútor): 600 Ft/m² (alapterület alapján)
  • Garzon (~30 m² falfelület) tisztasági festés: kb. 90 000–130 000 Ft munkadíj
  • 3 szobás panel (~80 m² falfelület) tisztasági festés: kb. 200 000–280 000 Ft munkadíj
  • Árajánlat online (fotók alapján) vagy ingyenes helyszíni felméréssel – kötelezettség nélkül

A tisztasági festés Budapest egyik legkeresettebb szobafestési munkája – ezt kérik bérlőváltás előtt, lakáseladás előtti frissítéshez, és rendszeres, 2–4 évenkénti karbantartáshoz is. De pontosan mit takar ez a fogalom, mikor elegendő, és mikor van szükség többre? Ez az oldal megadja a választ.

A CityTint szobafestő Budapest területén minden méretű és típusú tisztasági festést vállal – garzonlakástól lépcsőházig, irodától bérleti ingatlanig. Írásos árajánlat, számla, 1 év garancia minden munkára.

Mi az a tisztasági festés?

A tisztasági festés az a szobafestési típus, amelyet akkor végzünk, amikor a falak alapvetően jó állapotban vannak – nincs szükség tapétakaparásra, mélyebb glettelésre vagy komolyabb javításokra – csak a festékréteg avult el, elszennyeződött, megfakult vagy megkopott.

A névben a „tisztasági” szó arra utal, hogy a cél nem az alapvető állapot megváltoztatása, hanem a felület vizuális és higiéniai frissítése: tiszta, egységes, fehér (vagy más egyszínű) fal, amely esztétikailag rendezetté teszi az ingatlant. Ez a leggyorsabb és legköltséghatékonyabb festési forma – ha a fal valóban megengedi.

Fontos különbség: A „tisztasági festés” kifejezés köznyelvi fogalom, nem hivatalos kategória. A szakmában és az árlistákban a szobafestés, lakásfestés, beltéri festés és tisztasági festés egymás szinonimájaként is szerepelhet – a lényeg a fal tényleges állapota, nem az elnevezés. Ha a fal egyenetlen, glettelésre szorul, az már nem tisztasági festés.

Mikor elegendő a tisztasági festés – és mikor kell több?

Ez a legfontosabb kérdés – és ezt csak a fal tényleges állapota alapján lehet megválaszolni. A helyszíni felmérés (vagy fotók alapján adott online előzetes becslés) pontosan erre ad választ.

✅ Elegendő a tisztasági festés, ha…
  • A fal sima, egyenletes, oldalfénynél sem mutat hullámot
  • Nincs tapéta, vagy a tapéta már le van szedve és a fal rendben
  • Csak kisebb foltok, karcolások, elszíneződések láthatók
  • Az előző festés nem hámlik, nem pereg, nem omlik
  • Nincs aktív nedvesség, penész, sótartalom a falon
  • A fal vakolata ép, nem omló, nem porló
❌ Többre van szükség (glettelés / falfelújítás), ha…
  • A fal egyenetlen, hullámzó, oldalfénynél láthatóak a mélyedések
  • Tapéta van a falon – eltávolítás után szinte biztosan glettelés szükséges
  • Az előző festék hámlik, pelyhezik, omló rétegeket alkot
  • Repedések, hornyok, nagyobb sérülések láthatók
  • Penész, beázásfolt vagy nedvesség nyomai vannak a falon
  • A fal durva, porlódó, szívó felületű (régi meszelés)
💡 CityTint Tipp

A legtöbb megrendelő nem tudja előre megítélni, hogy a fala „tisztasági festéssel” megúszható-e. Ezért ajánlunk minden esetben ingyenes helyszíni felmérést vagy fotókon alapuló online előzetes becslést – ez nem kötelező, de megóvja a meglepetésektől. Ha a fal glettelést is igényel, azt az árajánlatban tételesen feltüntetjük. Részletesebben: Teljes falfelújítás Budapest

Mit tartalmaz a tisztasági festés?

A „tisztasági festés” minimálisan az alábbi munkafázisokat foglalja magában – ezek egyike sem hagyható el a tartós, minőségi eredményhez:

1
Takarás – padló, bútor, nyílászárók védelme

Takarófóliával és papírral lefedjük a padlót, a bútoroknál maradó részeit és a nyílászárókat. Ez minimalizálja a szennyeződést és a takarítási időt – profi kivitelezés alapfeltétele.

2
Apró javítások, repedések kitöltése

Kisebb repedések, szöglyukak, festékpattanások kitöltése glettel vagy javítómasszával, csiszolás után. A komoly javítások (glettelés) külön tételként kerülnek az árajánlatba.

3
Mélyalapozás felhordása

Az alapozó kiegyenlíti a fal szívását, biztosítja a festék egyenletes tapadását és megelőzi a foltos száradást. Tisztasági festésnél is kötelező lépés – elhagyása a festék tartósságát csökkenti.

4
Festés – 2 rétegben

Először a mennyezet, majd az oldalfalak. Első réteg száradása (3–6 óra) után a második réteg következik. A két réteg nem opcionális – csak együtt adnak egyenletes, tartós fedést.

5
Takarítás, átadás

Takarófóliák eltávolítása, a munkaterület megtisztítása. Átadáskor átvizsgáljuk a felületet – ha javítás szükséges, azonnal elvégezzük. A garancia az átadás napjától érvényes.

A tisztasági festés tehát nem egyenlő azzal, hogy valaki egy vödör festékkel végigmegy a falakon. A takarás, alapozás és a kétlépéses festés nélkül az eredmény foltossá, rövid életűvé válik.

Tisztasági festés vs. teljes festés – mi a különbség?

Az alábbi táblázat összefoglalja, miben tér el a tisztasági festés a teljes felújítással járó szobafestéstől.

Munkafázis Tisztasági festés Teljes festés / felújítás
Takarás✔ igen✔ igen
Tapétakaparás / falkaparás✘ nem szükséges✔ szükséges
Apró javítások✔ igen✔ igen
Glettelés (1–2 réteg)✘ nem szükséges✔ szükséges
Mélyalapozás✔ igen (1×)✔ igen (2× – glettelés előtt és után)
Festés 2 rétegben✔ igen✔ igen
Időigény (50 m²)2–4 munkanap1,5–2 hét
Megközelítő munkadíj (50 m²)200 000–280 000 Ft550 000–780 000 Ft

Ha a fal nem felel meg a tisztasági festés feltételeinek, a glettelés kihagyása nem megtakarítás – hanem a festés tartósságának és esztétikájának rovására megy. A CityTint az árajánlatban mindig jelzi, ha a fal állapota alapján glettelés is szükséges. Bővebben: Teljes falfelújítás Budapest

Tisztasági festés árak Budapest – 2026

A tisztasági festés árát elsősorban a festendő falfelület nagysága határozza meg. Az alábbi munkadíjak anyagköltséget nem tartalmaznak.

MunkafázisMunkadíjMegjegyzés
Tisztasági festés – alaptételek
Fehér diszperzit festés (2 réteg) 1 400 Ft/m² falfelület alapján
Mélyalapozás 450 Ft/m² kötelező lépés
Takarás (padló + bútor) 600 Ft/m² alapterület alapján
Opcionális / extra tételek
Színes / egyedi kevert festés (2 réteg) 1 500 Ft/m² ha nem fehér
Mosható latex festés (2 réteg) 1 500 Ft/m² folyosó, lépcsőház
Kisebb glettelés / javítás 900 Ft/m² ha szükséges, tételesen
Megközelítő munkadíjak
Garzon / 1 szobás (~30 m² falfelület) 90 000–130 000 Ft tisztasági festés
2 szobás (~50 m² falfelület) 140 000–200 000 Ft tisztasági festés
3 szobás panel (~80 m² falfelület) 200 000–280 000 Ft tisztasági festés
Lépcsőház (10 szint, ~120 m² fal) egyedi árajánlat
⚠️ Tájékoztató jellegű árak

A fenti munkadíjak anyagköltséget nem tartalmaznak, és kizárólag akkor érvényesek, ha a fal valóban csak tisztasági festést igényel. Ha glettelés is szükséges, az külön tételként kerül az árajánlatba. Pontos ár kizárólag felmérés után adható meg – helyszíni vagy online fotókon alapuló felmérés keretében.

🧮

Számítsd ki a becsült munkadíjat

Az interaktív kalkulátorban állítsd be az alapterületet, belmagasságot és a szükséges munkafázisokat – azonnal megjelenik a becsült összeg. Az eredmény tájékoztató jellegű.

Kipróbálom a kalkulátort →

Speciális tisztasági festési esetek

Bérleti és kiadó lakás tisztasági festése

Bérlőváltás előtt a leggyakoribb megbízás: fehér diszperzit, 2 rétegben, gyors kivitelezéssel. A cél, hogy a lakás minél hamarabb bérbe adható legyen. Ha a fal állapota megengedi, a tisztasági festés egy garzon esetében akár 1–2 munkanap alatt elvégezhető. Ha glettelés is szükséges, az az árajánlatban külön tételként szerepel. Részletesen: Albérlet festése Budapest

Lépcsőházi és folyosó tisztasági festés

Társasházi lépcsőházak és folyosók festése más szempontokat igényel, mint a lakásbelső. A magasan fekvő falfelületek miatt állványzat szükséges lehet – ez az árba beleszámít. Lépcsőházakban és folyosókon mosható latex festéket ajánlunk, mert a mindennapi érintkezés gyorsan szennyezi a sima diszperzit festéket.

Irodai tisztasági festés